[rev_slider wakacje]

Rekreacyjna jazda konna

Zapraszamy na naukę jazdy konnej oraz doskonalenie swoich jeździeckich umiejętności na ujeżdżalni, a bardziej wprawionych jeźdźców na przejażdżkę w terenie. Kształcimy zarówno młodych miłośników jeździectwa, jak i tych nieco starszych. Wiek dla nas nie jest barierą. Zapraszamy na jazdę konno zarówno indywidualną jak i całe rodziny czy grupy przyjaciół. Zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanego instruktora jeździectwa na doświadczonych i zaufanych koniach.

Szkółka jeździecka dla dzieci i najmłodszych

Zapraszamy na lekcje jazdy konnej dzieci od 9 roku życia. Nasz ośrodek to idealne miejsce na weekend, gdzie można odpocząć od miejskiego zgiełku. Rodzice w międzyczasie mogą zrelaksować się na świeżym powietrzu lub też spróbować swoich sił w trudnej sztuce jeździeckiej. W kameralnych warunkach uczymy się od podstaw prawidłowego i bezpiecznego obcowania z końmi, zarówno z siodła jak i z ziemi.

JAK WYGLĄDAJĄ PIERWSZE LEKCJE JAZDY KONNEJ?

Zajęcia dla początkujących trwają 30 minut i odbywają się na lonży (długa lina trzymana przez instruktora) pod okiem wykwalifikowanego instruktora jeździectwa. W trakcie lekcji jeździec wykonuje ćwiczenia rozluźniające oraz koordynujące równowagę na koniu, w dwóch najniższych chodach, tj. w stępie i kłusie. Końcowym etapem nauki na lonży jest nauka samodzielnego kierowania koniem. Oprócz jazdy konnej uczymy również czyszczenia i siodłania konia. Podczas rezerwacji zajęć należy uwzględnić czas przygotowania konia do jazdy, tj. ok. 30 minut. Nasze konie są zrównoważone i spokojne, dopasowane do wzrostu i umiejętności jeźdźca.

Zazwyczaj już po kilku lekcjach możemy ćwiczyć samodzielne kierowaniem koniem w stępie, a po około dziesięciu również w kłusie (jeżdżąc minimum raz w tygodniu).

Dalszym etapem nauki jest samodzielna jazda na ujeżdżalni, doskonalenie umiejętności w stępie i kłusie oraz nauka galopu.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO JAZDY KONNEJ?

Strój do jazdy konnej powinien być wygodny, przylegający do ciała, „cichy”(nie szeleszczący i nie krępujący ruchów. Na pierwsze zajęcia nie trzeba kupować od razu bryczesów (spodnie jeździeckie) czy sztybletów (buty do jazdy konnej). Ważne jest, aby spodnie (z długimi nogawkami- nawet latem!) nie miały szwów po wewnętrznej stronie nogawek, a buty (koniecznie zakryte!) powinny mieć płaską podeszwę i sięgać powyżej kostki. Podczas wszystkich lekcji obowiązuje ochronne nakrycie głowy, kask lub toczek z odpowiednim atestem bezpieczeństwa. Kamizelka ochronna, zalecana choć nie obowiązkowa, chroni klatkę piersiową i narządy wewnętrzne.

Szkoła jazdy konnej dla młodzieży i dorosłych

Rekreacyjna jazda konna obejmuje doskonalenie umiejętności na maneżu pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Podczas zajęć na ujeżdżalni uczymy się prawidłowego dosiadu oraz stosowania pomocy jeździeckich w trzech podstawowych chodach. Szlifujemy również jazdę w półsiadzie i pokonywanie drągów leżących na ziemi. Zajęcia trwają 60 minut, jednak należy pamiętać o wcześniejszym przygotowaniu konia do jazdy i pojawić się w stajni ok. 30 minut wcześniej.

Jeździectwo to idealny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi. Aktywny wypoczynek na łonie natury i możliwość obcowania z końmi pozwalają się zrelaksować, zapomnieć o codziennych smutkach i „pozytywnie się zmęczyć” 😉 Nasz ośrodek nie samą jazdą żyje, organizujemy też ogniska i inne spotkania okolicznościowe, podczas których można poznać nowe twarze i wymienić się doświadczeniami jeździeckimi.

Cennik:

nauka jazdy na lonży 50 zł/ 30 minut
jazda rekreacyjna 60 zł/ 60 minut
jazda rekreacyjna- karnet 300 zł/ 6 zajęć

Kontakt

Zapisy oraz informacje pod nr tel. 505-981-994

Kontakt